Fakro Güneş Tüneli

Detor Yapı Farkıyla

  • Ücretsiz Keşif
  • Kaliteli Ürünler
  • 3 Yıl İşçilik Garantisi
  • Uygun Fiyat Avantajı
  • 5 Yıl Ürün Garantisi
  • Estetik ve Şık Görünüm
  • Müşteri Memnuniyeti
  • 7 / 24 Hizmet
  • Bize Ulaşmak İçin Tıklayın

Fakro Güneş Tüneli

Çatı veya dikey pencerelerin takılma olanağı olmayan yerlerde iç mekana doğal ışık sağlamak amacına yönelik etkili çözüm ışık tünelidir. Işık tüneli sayesinde doğal ışık binaya girerek içeriyi aydınlatmaktadır. Doğal ışık erişimi olanaksız loş aydınlatmaya sahip olan iç mekanlar aydınlık ve rahat kullanıma sahip hale gelebilmektedir. İki tip ışık tüneli mevcuttur: Rijit ışık iletimi kanalına sahip olan SRT ve esnek ışık iletimi kanalına sahip olan SLT modelidir. Eteklikler ışık tünelinin nerdeyse tüm çatı kaplamalarına ve hatta düz çatlara monte edilmesine imkan tanımaktadır. Ayrıca güneş tünelinin montaj yapılacağı yer belirlenirken, kubbeyi gölgeleyecek (baca vb.) unsurlardan uzak bir yer teşkil edilmelidir. Güneş tünelindeki temel aydınlatma prensibi, odaya giren ışık miktarının, binanın dışındaki ışık yoğunluğuna bağlı olmasıdır. Aşağıdaki diyagramda güneşli ve bulutlu havalarda güneş tünelinden içeri giren ışık (lm) miktarını göstermektedir. Fakro SLT Ölçüleri Fakro SLT güneş tüneli güneş ışığının ulaşamadığı yaşam alanlarına dışarıdan doğal aydınlık sağlamak amacıyla kullanılmaktadır. Çatıya monte edilen kubbeden gelen ışık esnek ve yansıtıcı boru ile aşağıya yönlendirilir. Tavana monte edilmiş olan difüzör ışığı yayar ve tüm iç mekanı eşit şekilde aydınlatır. Fakro SLT güneş tüneli bir ışık kiti monte edilerek geceleri de kullanılabilir.

SLT Güneş Tüneli ( esnek boru )

Işık tünelinin ana prensibi doğadan aldığı ışığı, doğru miktarda iç mekana aktarmaktır. SLT güneş tüneli pencere takılamayan tüm odaları aydınlatabilir. Banyo, soyunma odaları, koridorlar, merdivenler, yada bodrum gibi loş ışıklı mekanlarda olabilir. Doğal ışık kullanıcının konforunu arttırmakta ve elektrik tasarrufunu sağlamaktadır. Işık çatıya monte edilen kubbeden esnek tüple iç mekana taşınarak tavana monte edilen ışık dağıtıcı difüzör sayesinde ışık aşağıya doğru yönlendirilerek mekanlar doğal ışıkla aydınlatılmış olmaktadır. SLT güneş tüneli, Kubbe, esnek boru, dirsek, prizmatik şeffaf difüzör ve tavan çerçevesinden oluşmaktadır. Işığı ileten esnek boru ile kurulum süresi ve montajda çıkacak engelleri azaltarak kurulum maliyetini düşürmektedir. Özel olarak hazırlanmış olan eteklik sistemleri ile 15°-60° arasındaki eğimli çatılarda, her türlü çatı kaplama malzemeleri ile entegre olmaktadır.

SRT Güneş Tüneli ( sert borulu )

Işık tünelinin ana prensibi doğadan aldığı ışığı, doğru miktarda iç mekana aktarmaktır. SRT güneş tüneli modelinde ışık alüminyumdan yapılmış ve gümüş bazlı ışık yansıtıcı (%98 ) tabaka ile kaplı bir yüzeye sahiptir. Tüp içerisi ayna gibidir. Bu sayede boru ışığın minimum kayıpla aktarılmasını sağlar. Bu sistemle ışık uzun mesafelere (12 metre) taşınabilir. SRT güneş tüneli, her türlü yapıya monte edilerek, bulunduğu mekanları doğal ışıkla buluşturmaktadır. SRT güneş tüneli, Kubbe, sert boru, dirsek, prizmatik şeffaf difüzör ve tavan çerçevesinden oluşmaktadır. 0° - 65° açısı ayarlanabilen dirsek (montaj kiti) montaj aşamasında çıkabilecek engelleri ortadan kaldırır. Özel olarak hazırlanmış olan eteklik sistemleri ile 15°-60° arasındaki eğimli çatılarda, her türlü çatı kaplama malzemeleri ile entegre olmaktadır.

Ücretsiz keşif ve daha fazla bilgi için bize ulaşabilirsiniz:
Akdeniz, Ege ve Marmara Bölge Sorumlusu

man Dursun Acar
phone 0532 218 32 65

VELUX ÇATI ÇÖZÜMLERİ

ÇATI MERDİVEN SİSTEMLERİ